Religioznawstwo to niezwykle ciekawy temat, który ostatnio dzięki pop kulturze nabiera coraz większej popularności. Jeszcze niedawno najbardziej poznaną przez nas religią (poza wielkimi współczesnymi wyznaniami) była religia dawnych Greków i Rzymian. W ostatnich latach dzięki produkcjom Marvela coraz większym zainteresowaniem cieszy się mitologia germańska, a dzięki grze planszowej Stworze coraz częściej słyszy się o mitologii słowiańskiej. W naszym artykule przedstawimy Ci kilka najciekawszych gier, które nawiązują swoją tematyką do różnych religii świata.
Raji: An Ancient Epic
Akcja gry toczy się w starożytnych Indiach, o których raczej nie uczymy się w szkołach (chyba że jesteśmy absolwentami klasy z rozszerzoną historią) i dzięki niej mamy okazję dowiedzieć się czegoś nowego na temat hinduskiej mitologii. W rozgrywce wcielamy się w rolę dziewczyny o imieniu Raji, która na rozkaz bogów musi stoczyć walkę z królem demonów Mahabalasurem, także uratować swojego młodszego braciszka o imieniu Golu. Krajobrazy w grze były inspirowane tradycyjną architekturą wyspy Bali w Indonezji oraz Radżastanu. Wszyscy mityczni wrogowie naszej bohaterki są odwzorowaniem postaci z hinduskiej mitologii. Ścieżka dźwiękowa gry również przenosi nas do świata starożytnych Indii.
Swords of Legens Online
Jedną z ciekawszych, a równocześnie mniej poznanych mitologii jest mitologia chińska. Swords of Legends przeniesie nas do świata azjatyckich bogów i zapewni nam emocje jak w prawdziwym nocnym kasynie. Jest to gra walki, jednak nie możemy zaliczyć jej jednoznacznie do tego gatunku, gdyż nie jest to tradycyjna „bijatyka”. Znajdziemy tu bardzo bogato rozwiniętą fabułę, która kręci się wokół konfliktów azjatyckich bogów, a także tajemniczych prastarych mieczy. Poruszamy się tu po trójwymiarowej planszy, zwiedzając starożytne miasta, lochy i pola bitwy. Toczymy również walki z potworami rodem z mitologii chińskiej. Jednym z największych atutów produkcji jest kolorowa i dobrze przemyślana grafika.
The Mooseman
Jedną z najciekawszych, a jednocześnie najmniej popularnych, jest mitologia ludów syberyjskich. Gra The Mooseman nawiązuje do legend plemienia Czudów, które niegdyś zamieszkiwało północno-zachodnie tereny współczesnej Federacji Rosyjskiej. Wcielamy się w niej w postać tytułowego szamana, który ma zdolność do przemieszczania się między trzema światami: światem ludzi, światem bogów i światem duchów. W czasie swojej podróży bohater spotyka wiele syberyjskich bóstw oraz duchów i poznaje ich tajemnice. Krajobrazy w grze nawiązują do przyrody okolic rosyjskiego miasta Perm, w którym znajduje się studio odpowiedzialne za produkcję gry. Na szczególną uwagę zasługuje ręcznie rysowana grafika w mrocznych posępnych kolorach oraz klimatyczna muzyka ludowa.
Mulaka
Gra ta zdecydowanie wyróżnia się spośród innych produkcji tej tematyki. Jej akcja ma miejsce w krainie Sierra Tarahumara w Meksyku i inspirowana jest mitologią i folklorem zamieszkującego go plemienia Tarahumara. W celu przygotowania strony fabularnej twórcy gry przeprowadzali konsultacje z antropologami i ze starszyzną plemienną. Głównym bohaterem jest tu szaman Sukuruame, który wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w celu uratowania ludzi i zwierząt zamieszkujących te tereny, których bogowie chcą zgładzić jako karę za postępujące zepsucie. Krajobrazy zmieniają się w niej jak kolory w kasynowej ruletce – nasz bohater trafia raz do pięknej zalesionej doliny, raz na pustynię Samalayuca. Ma on umiejętność zmieniania się w różne zwierzęta, a także walki bronią białą. Najlepsze kasyna bez depozytu możesz sprawdzić na naszej liście: https://www.listakasyn.pl/kasyna-bez-depozytu/